Michal Kudrnáč lídrem Královéhradeckých zelených

Republiková rada Strany zelených v neděli 8. 9. 2013 potvrdila lídra Královéhradecké kandidátky Strany zelených do předčasných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Lídrem zelených v Královéhradeckém kraji bude projektový manažer a předseda krajské organizace Michal Kudrnáč.

Michal Kudrnáč

39 let, projektový manažer
Náchod, Zámecká 240
Strana zelených

Narodil se v Náchodě, kde prožil i většinu svého života. Dlouhá léta pracoval jako knihkupec, nyní je projektovým manažerem. Orientuje se zejména na dotace z evropských fondů zaměřené na životní prostředí, na česko-polskou spolupráci a na rozvoj venkovských oblastí. Žije s partnerkou, s níž vychovává dvě dcery.

Více než sedm let je členem Strany zelených, předtím v žádné politické straně nebyl. Působí v neziskové organizaci Sbor dobrovolných občanů, která se zaměřuje na rozvoj občanské společnosti, otevřenost veřejné správy a ochranu krajiny. Dlouhodobě také profesně i mimopracovně spolupracuje s Centrem rozvoje Česká Skalice, sídlícím ve Vile Čerych – dějišti filmu Václava Havla „Odcházení“. Kromě náchodské komunální politiky patří mezi jeho zájmy alternativní amatérské divadlo (soubor D.R.E.D) a pěší výlety po česko-polském příhraničí.

Mezi jeho politické priority patří regulace hazardu (spolupráce s o.s. Občané proti hazardu), otevřenost a transparentnost veřejné správy (aktivní podpora Rekonstrukce státu), šetrná doprava a boj proti sílícím extrémistickým proudům ve společnosti.

Kompletní kandidátní listinu představí Strana zelených Královéhradeckého kraje v nejbližších dnech. Za Stranu zelených budou dále kandidovat: socioložka Jiřina Šiklová, hradecký zastupitel a krajinný ekolog Martin Hanousek, ředitel Střediska ekologické výchovy SEVER Jiří Kulich, pořadatel Trutnovského OpenAir festivalu Martin Věchet  a další…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *