Michal Kudrnáč – lídr kandidátky Strany zelených

Michal Kudrnáč

– projektový manažer, předseda krajské organizace Strany zelených

* 1974 v Náchodě

* bydliště: Náchod

* Aktivní člen občanských sdružení Občané proti hazardu, Sbor dobrovolných občanů, Centrum rozvoje Česká Skalice

 

 

JEHO PŘÍBĚH

Michal Kudrnáč pracoval dlouho jako knihkupec, nyní je projektovým manažerem. Orientuje se na evropské dotace do životního prostředí, česko-polské spolupráce a rozvoje venkova. Působí v neziskové organizaci Sbor dobrovolných občanů. Zde se věnuje otevřenosti samospráv, ochraně krajiny a veřejnému prostoru ve městech. Profesně i mimopracovně spolupracuje s Centrem rozvoje Česká Skalice, sídlícím ve Vile Čerych – dějišti Havlova filmu „Odcházení“. Kromě komunální politiky patří mezi jeho zájmy alternativní amatérské divadlo (soubor D.R.E.D) a pěší výlety po kladském příhraničí.

Sedm let je členem Strany zelených – nejstarší relevantní politické strany, vzniklé v polistopadové éře a dnes jediné síly, která jasně a konzistentně hájí životní prostředí a tvrdě se vymezuje proti extrémismu.

CITÁT

„Politik by měl být lékařem veřejného života, nikoli uklízečkou po bezohledném byznysu.” – Michal Kudrnáč

„Nadáváte na politiky? Věnujte jejich výběru aspoň tolik času, jako nákupu jogurtu. Za špatný výběr si v obou případech můžeme sami.” – Michal Kudrnáč

 

3X PROČ VOLIT MICHALA KUDRNÁČE?

* Je připraven nastavit účinnější a transparentnější čerpání peněz z fondů Evropské unie. Zkušenost s projekty má dlouholetou.

* V rámci několika občanských sdružení již několik let podporuje maximální regulaci hazardu a transparentní veřejnou správu. To jsou také jeho priority do poslanecké sněmovny.

* Jako odborník na zadávání veřejných zakázek chce zjednodušit a zpřehlednit vynakládaní veřejných prostředků tak, aby zde nebyl prostor pro korupci a zároveň se obce nehroutily pod zbytečnou administrativou

 

TÉMATA

Otevřenost státní správy

Boj proti hazardu

Šetrná doprava a veřejný prostor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *