Zelení podali kandidátku za Královéhradecký kraj

Strana zelených Královéhradeckého kraje podala v pondělí odpoledne kandidátní listinu pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se budou konat 25. a 26. října.

Předseda Strany zelených Královéhradeckého kraje a současně lídr kandidátky Michal Kudrnáč k tomu uvádí: „Je pro mne ctí a obrovským závazkem, že mohu vést do voleb tak skvělý a výjimečný tým. Každý z kandidátů má za sebou nejrůznější formy veřejných angažmá, každý se snažil a snaží starat se o užší či širší okolí, ve kterém žije. Socioložka Jiřina Šiklová, která se po celý svůj život zasazuje o lepší postavení žen a seniorů v naší společnosti. Jiří Kulich, který vede jednu z nejúspěšnějších organizací, zabývajících se ekologickou výchovou. Petr Staněk, který se dlouhodobě zasazuje o transparentnější a přívětivější samosprávu v Broumově. Stejně jako naši další zastupitelé Dušan Sedláček ve Dvoře Králové, Jan Ježek v Náchodě nebo Martin Hanousek v Hradci Králové, který bojuje i za zachování výjimečné přírodní památky na královéhradecké Plachtě. Martin Věchet, zakladatel a i současný pořadatel Open Air Festivalu v Trutnově, této již od předlistopadových dob legendární slavnosti kvalitní hudby i alternativního způsobu života. Nebo Čeněk Růžička, člen Strany rovných příležitostí, člověk vytrvale se deroucí za práva obětí romského holocaustu. A všichni další. Každý z nás, kteří chceme změnit Českou republiku v zodpovědný, transparentní a prosperující stát, šetrný k prostředí, ve kterém budou vyrůstat naše děti.“

„Na kandidátní listině mají Zelení třetinu žen, což u větších stran zdaleka není standardem. I ze svých zastupitelských zkušeností jsem přesvědčen, že větší zastoupení žen politice velmi chybí,“ dodává Martin Hanousek, trojka kandidátky.

Seznam kandidátek a kandidátů Strany zelených pro Královéhradecký kraj naleznete ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *