Královéhradečtí Zelení pomáhají uprchlíkům

Ve středu 9. září 2015 předali členové Strany zelených v Královéhradeckém kraji v rámci výjezdního jednání Rady krajské organizace v Hořicích materiální pomoc pro uprchlíky. Sbírku organizuje paní Martina Ahmed Čermáková a jejím místem určení je v tuto chvíli Maďarsko.

 

Osobní automobil Škoda Fabia až po střechu zaplnily konzervy, tatranky, müsli tyčinky, karimatky, dětské a pánské bundy a čepice, baterky, a baterie nebo dětské pleny.

 

Podle sdělení paní Čermákové jsou i nadále potřeba zejména karimatky, spacáky, deky, stany, karimatky, alumatky, pevné teplé boty pro všechny, z oblečení jen bundy, nepromoky, teplé mikiny a svetry. Z jídla především čoko, müsli tyčinky a trvanlivé potraviny. Dnes jsou již na polích postaveny polní kuchyně, dají se tím pádem uvařit i teplá jídla. Hygienické pomůcky a hračky momentálně potřeba nejsou. Seznam vybíraných věcí je průběžně aktualizován, stejně jako detaily k pokračování sbírky. Informace lze sledovat na facebookové skupině „Sbírka v Nové Pace pro materiální pomoc uprchlíkům“ nebo na našem facebookovém profilu facebook.com/zelenehradecko.

 

Slovo dalo slovo a hned další nabídli pomoc řidiče a odvozce. Protože sbírka z Nové Paky byla tak objemná, paní Čermáková  nakonec využila auta od našeho radního Davida Buky, který byl dopravcem mezi Pakou a Prahou. Vše nyní směřuje přes pražské Autonomní centrum Klinika, až k maďarsko-srbským hranicím, kam by měla doputovat v nejbližších dnech.

 

 

Michal Kudrnáč, krajský předseda

 

 

V Hradci Králové, 10. září 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *