Koalice Změna pro Hradec a Strana zelených s podporou Pirátů startuje do podzimních komunálních voleb v Hradci Králové

V letošních podzimních komunálních volbách se bude v Hradci Králové ucházet o přízeň voličů koalice nezávislých kandidátů seskupených kolem občanského sdružení Změna pro Hradec se Stranou zelených a politickým hnutím Změna a s podporou České pirátské strany (Pirátů). Koalice naváže na dosavadní působení Změny pro Hradec v městském zastupitelstvu. Lídrem kandidátky bude, stejně jako před čtyřmi lety, nezávislý kandidát a současný opoziční zastupitel města za Změnu pro Hradec Adam Záruba.

Kromě lídra Adama Záruby budou čelo kandidátky tvořit stávající zastupitel za Změnu pro Hradec Martin Hanousek (Strana zelených), dále Jiří Čermák (Strana zelených), který v současném období působí v komisi pro rodinu a sociální prevenci, František Křelina (polit. hnutí Změna) působící ve výboru zastupitelstva pro územní plánování a rozvoj města či Olga Kramářová (nezávislá) zastupující Změnu pro Hradec ve finančním výboru zastupitelstva města. Své zástupce bude mít na kandidátní listině i Česká pirátská strana. Všichni čelní kandidáti nabízejí zkušenosti, které získali v současném volebním období při aktivní práci pro město, byť v opoziční roli.

„Změna pro Hradec si před čtyřmi lety dala za cíl změnit tehdejší nedýchatelnou atmosféru v našem městě a zastavit neudržitelný způsob vládnutí v Hradci Králové plný arogance, přehlížení zájmů občanů a podivných, neprůhledných a nedemokratických praktik. I když došlo k určitému zlepšení oproti letům 2006-2010, stále situace v Hradci Králové není dobrá a cíl koalice Změny pro Hradec s dalšími stranami zůstává stejný jako před čtyřmi lety. I nová koalice poskytne široký prostor kandidátům nestraníkům a aktivním osobnostem občanského života ve městě.“, přibližuje cíle lídr kandidátky Adam Záruba.

„Myslím, že při dosavadní práci v zastupitelstvu jsme prokázali, že politiku na komunální úrovni lze dělat i bez vlivů lokálních kmotrů a zákulisních politických obchodů a s maximálním nasloucháním zájmům veřejnosti. Za ty čtyři roky jsme načerpali velké množství zkušeností, jak to v zastupitelstvu i na městě chodí, zjistili jsme kdo je kdo, a jaké vztahy zde panují. Přesto jsme se nezařadili do „party hochů, co spolu chodí“ fungující napříč ostatními politickými stranami v zastupitelstvu. Nabízíme, stejně jako v předchozích volbách, změnu poměrů ve městě, dnes však s podstatně většími zkušenostmi.“, hodnotí dosavadní působení v zastupitelstvu dvojka kandidátky a předseda hradecké organizace Strany zelených Martin Hanousek.

„Opět čas od času slýcháme od občanů našeho města, že v Hradci Králové není koho volit. Domnívám se, že tomu tak není a že dosavadní zastupitelé Změny pro Hradec i jejich aktivní kolegové za ty čtyři roky svojí aktivitou prokázali, že Změna pro Hradec a Strana zelených s podporou Pirátů bude dobrou volbou. Koalice chce usilovat i nadále hlavně o hlasy občanů, pro které je hlavní prioritou kvalita a kultura prostředí ve kterém žijí.“, dodává kandidátka Olga Kramářová.

„Volební spolupráce čtyř subjektů včetně Pirátů dává občanům Hradce Králové šanci na větší veřejnou kontrolu nad hospodařením města a zapojení obyvatel do rozhodování. Poslední vývoj kolem zákona o Registru smluv ukazuje, že přes četné sliby stále není v Poslanecké sněmovně vůle prosazovat protikorupční opatření na celostátní úrovni. Proto je nutné pracovat na jejich prosazení na komunální úrovni, což Změna pro Hradec činí již od roku 2010.“, uzavírá Stanislav Štipl, předseda krajského sdružení Pirátů v Královéhradeckém kraji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *