Podpořte zelené ve volbách do Evropského parlamentu

Zelení zajistí, že Česko v Bruselu nebude stát stranou. Proto nás ve volbách do Evropského parlamentu vede Ondřej Liška, nikoli politici bez vlivu na dění v Česku, nebo dokonce lobbisté, které do Bruselu posílají jiné strany. Zelení jsou v europarlamentu čtvrtou nejsilnější frakcí. Nechte v ní zaznít také hlas z Česka. 

Práce a kampaně Zelených v Evropském parlamentu – http://www.greens2014.eu/cz/home.html
Kandidátka české Strany zelených: http://www.zeleni.cz/kandidatka-ep-2014/

Chceme prosperující Česko. Bez Evropy to nepůjde.

Chceme úspěšnou a udržitelnou českou ekonomiku. Naše prosperita je spjatá s dobrým fungováním celé eurozóny, do které směřuje zhruba 80 procent našeho vývozu. Zelení podpoří evropské programy, které pomohou vytvořit nová pracovní místa v regionech a dají šanci na práci absolventům i lidem v předdůchodovém věku.

Chceme, aby evropské fondy přestaly být krmelcem pro politické podnikatele.

Evropské dotace se v Česku staly synonymem pro tunely lobbistů a lokálních kmotrů. Tohle musí skončit. Chceme, aby evropskou podporu získaly jen projekty, které budou hospodárné a zlepší každodenní život lidí. Budeme požadovat, aby příjemci dotací kompletně zveřejnili svou vlastnickou strukturu. Bez zbytečné byrokracie chceme nasměrovat investice do veřejné dopravy či výroby s vysokou přidanou hodnotou.

Chceme sebevědomou Evropu, která se nenechá vydírat diktátory.

I kvůli krizi na Ukrajině je čím dál patrnější, proč je důležité být pevnou součástí Evropské unie. A proč je důležité, aby Evropa byla jednotná a akceschopná. Jedině energetická nezávislost nám však dá skutečnou sílu chránit naši bezpečnost, lidská práva a demokracii proti agresivním režimům.

Chceme zdravý život ve zdravé krajině.

Víme, že zdraví je to nejcennější, co máme. Proto chceme zdravé potraviny pro děti i dospělé. Prosazujeme důslednou ochranu spotřebitele i účinnou podporu místním zemědělcům. Budeme chránit kvalitní zemědělskou půdu i vzácnou přírodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *