Krajské volby

V blížících se krajských volbách, které se uskuteční 2. a 3. října 2020, kandidujeme jako součást koalice SPOLU PRO KRAJ, kterou kromě Zelených tvoří ČSSD a nezávislé osobnosti kraje. Lídrem kandidátky je obhajující hejtman kraje a vysokoškolský pedagog Jiří Štěpán, dvojkou náměstek primátora Hradce Králové a krajinný ekolog Martin Hanousek. Nominantům Zelených připadlo na kandidátce každé sudé místo. Mezi již představenými kandidujícími, kteří se budou na podzim ucházet o přízeň voličů, je na čtvrtém místě naše krajská spolupředsedkyně Karin Richterová, šestkou je trutnovský zastupitel Petr Sobotka, osmičkou spolupředsedkyně trutnovských Zelených a učitelka v ZUŠ Barbora Kulichová, desítkou sochař, výtvarník a pankáč Štěpán Málek.

Ty na dalších místech podporují ředitelka mateřské a základní školy Sofia Hladíková, hradecký radní a spoluzakladatel Podorlického skanzenu Adam Záruba, vedoucí centra česko-německého porozumění Štěpánka Šichová, vedoucí jaroměřské záchranné stanice David Číp, ředitelka lesnické firmy Soňa Klímová a vrchlabský oční optik a DJ Leoš Zvoníček.

Všechny aktuální informace o kampani, náš program i představené kandidáty najdete na našem webu, sledovat nás můžete i na Facebooku, Twitteru či Instagramu.

 

V minulých krajských volbách, které se uskutečnily 7. a 8. října 2016, získala koalice Strany zelených a České pirátské strany s podporou Změny pro Královéhradecký kraj celkem 5,27 % hlasů a zastupiteli se stali Martin Hanousek (Zelení) a Martin Jiránek (Piráti). V rámci povolebních vyjednávání jsme skončili v opozici.

Vládnoucí koalice nám proti běžným zvyklostem neumožnila nominovat zástupce do všech výborů zastupitelstva. Jsme však zastoupeni v těchto výborech:

Mgr. Martin Hanousek (Zelení) – člen Výboru pro hospodářskou spolupráci a pracovní příležitosti

Michal Kudrnáč (Zelení) – člen Výboru kontrolního

Ing. arch. František Křelina (Změna) – člen Výboru pro dopravu

Ing. Martin Jiránek (Piráti)

  • člen Výboru pro sport, tělovýchovu a volnočasová aktivity
  • člen Výboru pro regionální rozvoj a cestovní ruch
  • člen Výboru finančního

 

Naši zástupci nebyli zvoleni do techto výborů:

  • Výbor pro životní prostředí a zemědělství
  • Výbor sociální
  • Výbor pro kulturu a památkovou péči
  • Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost
  • Výbor bezpečnostní
  • Výbor zdravotní – zde máme alespoň jako stálého hosta MUDr. Davida Buku (Zelení)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *