Zelení v Královéhradeckém kraji zvolili čelo kandidátky do Krajských voleb

V sobotu 7. 5. 2016 v Hradci Králové na Krajské konferenci Strany zelených byli zvoleni čelní kandidáti do podzimních krajských voleb. Strana zelených kandiduje společně s Piráty za podpory politického hnutí Změna a nezávislých osobností ze spolku Změna pro Hradec.

logo
Piráti a Strana zelených + Změna

Lídrem kandidátky byl zvolen hradecký zastupitel a krajinný ekolog Martin Hanousek, člen Strany zelených. Na 4. místo kandidátky navrhla krajská konference zastupitele z Náchoda, projektového manažera Michala Kudrnáče, který je krajským předsedou Strany zelených. Na 6. místo byla zvolena nezávislá kandidátka, majitelka Lesů Janeček s.r.o. a zámku v Kvasinech Soňa Klímová, jejíž rod je zakladatelem místní automobilové tradice. I 8. místo bylo obsazeno ženou, ředitelkou Základní a Mateřské školy Kocbeře Sofií Hladíkovou, členkou Strany zelených. Za Změnu pro Hradce bude na 10. místě kandidovat Adam Záruba, hradecký zastupitel a spoluzakladatel Podorlického skanzenu. Na 12. místo byl jednomyslně zvolen sochař, výtvarník a frontman kapely N.V.Ú. Štěpán Málek, který kandiduje jako nezávislý kandidát. Opoziční zastupitel z Trutnova, politolog a člen Strany zelených Petr Sobotka byl zvolen na 14. místo.

Piráti již své lídry a čelní kandidáty zvolili na krajské konferenci 17. dubna. Další místa na kandidátce budou obsazeny Radou krajské organizace Strany zelených ve spolupráci s krajským vedením Pirátů.

„Spojení Zelených a Pirátů s podporou Změny logicky navazuje na spolupráci z komunální úrovně. Čelo kandidátky tvoří z velké části sehraný a osvědčený tým, který má reálnou šanci působit v krajském zastupitelstvu s podobnými úspěchy, jako je tomu v zastupitelstvech tří největších měst v kraji. Je mi ctí vést tuto koalici a věřím, že se nám podaří v krajských volbách uspět, čemuž napovídá  i poslední předvolební průzkum krajských preferencí, který nám dává potenciál kolem 8% hlasů,“ řekl krátce po svém zvolení lídr celé koaliční kandidátky Martin Hanousek.

„Volba kandidátů za Stranu zelených byla konsensuální, a to díky osobnostním i profesním profilům jednotlivých kandidátů. Přispěl jistě i fakt, že naprostá většina ze zvolených kandidátů má za sebou neoddiskutovatelnou politickou zkušenost“, doplnil krajský předseda Michal Kudrnáč.

Pořadí kandidátů, byla daná klíčem dohodnutým v koaliční smlouvě Pirátů a Strany zelených v Královéhradeckém kraji. Zeleným podle ní připadá číslo 1, Pirátům pak 2 a 3, dále se již střídají pravidelně.

 

tisková zpráva z 8. 5.  2016

Pavel Sedláček, krajský manažer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *