Zelení si na sjezdu v Ústí nad Labem zvolili nové předsednictvo. V sobotu byla zvolena spolupředsedkyně Magdalena Davis a spolupředseda Michal Berg. V neděli byly zvoleny místopředsedkyně Anna Gümplová a Zdeňka Perglová. Řadovými členy předsednictva jsou Petr Globočník, Petr Kučeraa Jiří Kulich.

Podle nového předsednictva musí být tématem sněmovních voleb v roce 2021 klimatická krize, která je nejdůležitějším problémem dneška.

„Klimatická krize bude tématem příštích voleb i proto, že to je téma, které nejvíce pálí mladé lidi. Jedná se totiž zejména o jejich budoucnost. Já chci být v předsednictvu spojkou s touto generací,“ uvedla Anna Gümplová.

„Řešení klimatické krize, která Zelení přináší, jsou spravedlivá pro všechny. Nesmíme totiž zapomínat na to, že nejvíce případné hluboké změny pocítí znevýhodněné skupiny občanů a občanek,“ dodala Zdeňka Perglová.

Na Sjezdu se Zelení shodli, že klimatická krize dopadá zejména na regiony a Vláda ČR pro její řešení nedělá téměř nic. Pro regiony je to přitom příležitost na jejich transformaci a modernizaci. Šanci na změnu vidí Zelení již v nadcházejících krajských volbách.

———————-

Magdalena Davis (@ZelenaDavis) je starostkou středočeského města Mníšek pod Brdy. Profesí je bioložka a doposud byla 1. místopředsedkyní strany. Byla zvolena 115 hlasy z 210.

Michal Berg (@MichalBerg) je členem vedení Evropských zelených a zastupitelem města Vsetín. Byl zvolen 141 hlasy z 211.

Anna Gümplová je bývalá spolumluvčí Mladých zelených a členka vedení Evropských mladých zelených (Federation of Young European Greens). V systému jednoho přenosného hlasu obdržela 90 prvních hlasů, 143 při zvolení.

Zdeňka Perglová je profesí manažerka a členka stávajícího předsednictva strany. V systému jednoho přenosného hlasu obdržela 36 prvních hlasů, 103 při zvolení.

Petr Globočník je zastupitel města Litvínov a sociální pracovník ve vyloučených lokalitách. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 19 prvních hlasů, 93 při zvolení.

Petr Kučera je zastupitel MČ Praha 1, výzkumník a datový analytik. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 8 prvních hlasů, 69 při zvolení.

Jiří Kulich je ředitel střediska ekologické výchovy a místopředseda vědecké rady KRNAP. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 11 prvních hlasů, 44 při zvolení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *