Zelení a Piráti jdou do krajských voleb v Královéhradeckém kraji společně

Česká pirátská strana a Strana zelených utvoří pro krajské volby 2016 v Královéhradeckém kraji koalici. Koaliční smlouvu schválili Zelení v sobotu 7. 11. 2015 na krajské konferenci v Jaroměři. Již předtím ji v tomto týdnu schválili Piráti v internetovém hlasování. K podpisu koaliční smlouvy by mělo dojít do konce roku.

Obě strany se dohodly na názvu „Piráti a Strana zelených“. Smlouva dále řeší způsob sestavení kandidátní listiny, financování i fungování po volbách. Výkonným orgánem bude koaliční rada a tradičně klade velký důraz na transparentnost.

„Naše spojení vychází jak z úspěšné spolupráce na komunální úrovni, tak ze základní programové shody. Chceme kraj, kde může každý prožít svůj život svobodně a naplno. Otevřenost, kvalitní vzdělávání a veřejné služby, využití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování, to jsou podle nás klíče k prosperitě“, uvedl krajský předseda Zelených Michal Kudrnáč.

„Piráti a Zelení kandidují jako protipól ke klientelismu, drancování veřejných rozpočtů a zadlužování. Chceme vytvořit klub zastupitelů nezávislý na krajské pokladně, trafikách v dozorčích radách a úplatcích“, doplnil motivy společné kandidátky krajský předseda Pirátů Stanislav Štipl.

„Nyní začínáme společnou práci na podrobném krajském volebním programu. Zároveň zvažujeme osobnosti pro naši kandidátní listinu. V koaliční smlouvě je definován pouze systém, jak bude kandidátka sestavována, ale o jednotlivých kandidátech jsme zatím nejednali. Byli bychom však rádi, aby bylo čelo kandidátky včetně lídra známé do konce roku“, načrtla další postup v přípravě voleb zelená místopředsedkyně Karin Kvasničková.

 

Pavel Sedláček, krajský manažer SZ

 

V Jaroměři, 7. 11. 2015

 

Další informace:

Michal Kudrnáč, krajský předseda SZ, tel.: 608 581 321, mail: michal.kudrnac@zeleni.cz

www.zeleni.cz, www.khk.zeleni.cz

Stanislav Štipl, krajský předseda Pirátů, tel.: 777 046 416, mail: stanislav.stipl@pirati.cz

www.pirati.cz, https://www.pirati.cz/regiony/kralovehradecko/start

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *