Šance na otevřenou politiku v obcích a městech na hradecku

V Hradci Králové se v pátek 6.12.2013 setkali zástupci krajského vedení České pirátské strany a Strany zelených. Tématem jednání byly nadcházející komunální volby a diskuze nad společnými programovými prioritami, které do nich obě politické strany přinášejí. Z nich by pak mohla vzejít i případná spolupráce.

V nedávných volbách do Sněmovny získali Zelení v Královéhradeckém kraji 2,87 % a Piráti 2,46 %. Tyto výsledky představují skvělou výchozí pozici pro společný postup v komunálních volbách příští rok, ve kterých chtějí obě strany kandidovat. Nebrání se ani dohodě s dalšími subjekty, se kterými naleznou programovou shodu.

„Největší šance jsou v Hradci Králové a v Trutnově,“ říká Stanislav Štipl, předseda krajského sdružení Pirátů. „Případné spolupráci bude předcházet jednání o programu, který musí být v souladu s dlouhodobým programem Pirátské strany. V zásadních otázkách, jako transparentní fungování měst a obcí, se však shodneme,“ doplňuje.

„Toto setkání jsme iniciovali, protože jsme přesvědčení, že hlavní témata, která je možné na komunální úrovni prosazovat, máme s Piráty společné,“ uvedl Michal Kudrnáč, z krajského vedení Strany zelených. „Zároveň chceme zvýšit šance, že do obecních zastupitelstev vstoupí co největší množství svěžích, neopotřebovaných politiků s vlastními, aktuálními vizemi a výzvami. Takových, kteří budou schopni ve střednědobé perspektivě vytovřit novou, zkušenou, avšak citlivou politickou elitu,“ dodal.

Kontakty:
Michal Kudrnáč, předseda krajské organizace Strany zelených Královéhradeckého kraje, tel. 608 581 321, mail: michal.kudrnac@zeleni.cz

Bc. Stanislav Štipl, předseda krajského sdružení Pirátů Královéhradecký kraj , tel. 777 046 416, e-mail: stanislav.stipl@pirati.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *