V minulém týdnu jsme zaznamenali předvolební průzkum volebních potenciálů jednotlivých stran a uskupení kandidujících do krajských voleb, který pro Českou televizi pro účely nominace stran do televizních debat zpracovala agentura KANTAR.

 

V mnoha krajích, včetně toho našeho, se na základě tohoto průzkumu do debat kvalifikovali i zástupci tzv. Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT. Tento poměrně okrajový politický subjekt (v posledních volbách do Evropského parlamentu získal zhruba 14 tisíc hlasů), jehož řadami prošla řada přinejmenším problematických kandidátů, těžil v průzkumu zejména z toho, že ve většině krajů letos Strana zelených kandiduje v rámci koalic, což vedlo mnohé respondenty k záměně DSZ právě za Stranu zelených. To ostatně na svém Twitteru nepřímo potvrdila i samotná agentura KANTAR.

 

Věříme, že naši voliči vnímají dlouhodobou práci, která je za našimi zvolenými zástupci napříč Královéhradeckým krajem, ať už jde o královéhradeckého náměstka primátora Martina Hanouska, v Trutnově působícího zastupitele Petra Sobotku, vrchlabskou stálici Leoše Zvoníčka nebo odborně i politicky činného Jiřího Kulicha z Horního Maršova. Věříme, že právě oni si zaslouží Váš hlas. I proto cítíme potřebu Vás na toto riziko záměny upozornit a připomenout, že výše zmíněné a řadu dalších opravdových Zelených najdete v blížících se krajských volbách, které se uskuteční 2. a 3. října 2020, na kandidátní listině SPOLU PRO KRAJ – Osobnosti kraje, ČSSD a Zelení (číslo 4).

 

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a přejeme šťastnou ruku u volebních uren.

 

Více informací o naší kandidátce a programu najdete na webu SPOLU PRO KRAJ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *