Na krajské konferenci v Horním Maršově jsme si zvolili nové vedení. Našeho dlouholetého krajského předsedu, projektového manažera a náchodského zastupitele Michala Kudrnáče, ve vedení střídá lektorka a metodička vzdělávání Karin Richterová a student právnické fakulty UK a podnikatel Daniel Rufer. Delegáti krajské konference totiž krátce před samotnou volbou schválili zavedení spolupředsednictví, modelu, ve kterém se po německém zeleném vzoru o předsednické pravomoci dělí tandem muže a ženy. 

Richterová a Rufer získali jednomyslnou podporu královéhradeckých delegátů. „Mezi naše priority patří zadržování vody v krajině pomocí přírodě blízkých opatření, která jsou ze své podstaty mnohem efektivnější než betonářské projekty typu přehrada v Pěčíně, proti jejíž stavbě se dlouhodobě vymezujeme. Našimi dalšími zásadními body jsou adaptace na klimatickou změnu, podpora moderních forem vzdělávání a podpora aktivního občanství,” uvedli ve společném prohlášení.

„S ohledem na výše zmíněné cíle jsou pro nás prioritou krajské volby v příštím roce, ve kterých chceme obhájit předchozí výsledek a s ním i mandát v krajském zastupitelstvu”, sdělila Richterová.

„Rád bych motivoval své mladé vrstevníky ke vstupu do aktivní politiky a k většímu zájmu o správu věcí veřejných, jedině tak lze dosáhnout pozitivní změny,” uvedl Rufer.

Prvním místopředsedou krajské organizace jsme následně zvolili krajinného ekologa, krajského zastupitele a náměstka primátora města Hradec Králové Martina Hanouska, druhým místopředsedou písničkáře a divadelníka Filipa Pýchu. V krajském vedení dále zasednou projektant pozemních staveb David Antoš, manažerka farmaceutické firmy Ivana Šnircová a propagátorka zdravého životního stylu a asistentka náměstka primátora Simona Strejčková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *