Zelené v Královéhradeckém kraji povedou do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Martin Hanousek z Hradce Králové a Barbora Kulichová z Horního Maršova. Barbora Kulichová je učitelkou na základní umělecké škole, Martin Hanousek je krajinným ekologem, krajským zastupitelem a zastupitelem města Hradec Králové. 

 

Zelení v kampani akcentují témata dopadů klimatických změn na společnost a problematiku nerovného zastoupení žen na tuzemském politickém rozhodování. Ve svém volebním programu se věnují i sociálním tématům jako jsou dostupnost bydlení a zdravotních služeb či podpora rodin a seniorů. 

 

 „Povodně, extrémní sucha, nedostatek zdrojů pitné vody, umírání lesů a letos i nejsilnější zaznamenané tornádo v České republice. Změna klimatu není akademickým problémem, ale dávno zásadně a někdy bohužel i tragicky dopadá na každého z nás.  Konečně by na to měla reagovat politika. Právě Zelení jsou tou správnou volbou a těmi, kdo jsou zárukou odpovědného a důsledného přístupu k řešení problematiky klimatické změny,“ říká Martin Hanousek.

 

 

„Dejme zelenou ženám! Udržitelná společnost není jen ta, která je ekologická. Je to také společnost, která nabízí rovné příležitosti pro všechny. Nejčastěji se přitom setkáváme s diskriminací skupiny, kterou tvoří celá polovina naší populace: ženy. I já sama jsem u sebe i ve svém okolí často zažila třeba platovou nerovnost nebo diskriminaci při přijímacím řízení. Uplatnění jedince ve společnosti musí přitom být založeno na zkušenostech, znalostech a dovednostech, ne na základě jeho pohlaví.  Zelení proto dlouhodobě prosazují systém opatření, která respektují potřeby žen různých generací a zaměření. Je to například podpora zkrácených úvazků, dostatek míst ve školkách, vyrovnání platové nerovnosti či právě vyrovnanější zastoupení žen v rozhodovacích funkcích,“ uvádí dvojka krajské kandidátky Barbora Kulichová.

 

 

„Věřím, že před voličky a voliče napříč napříč republikou jako Zelení předstupujeme s odpovědnou vizí udržitelné, sociálně soudržné a zdravé budoucnosti. Velkou zárukou toho, že jsme i jako strana takříkajíc dospěli, je mi pak odbornost mých kolegů a vytrvalost, s jakou se politice a kultivaci veřejného života dlouhé roky, mnohým šíbrům navzdory, věnují. Volte srdcem a zvažte, prosím, podporu Zelených,“ uzavírá trojka kandidátky a krajský spolupředseda Daniel Rufer.

 

 

KOMPLETNÍ KANDIDÁTNÍ LISTINA ZELENÝCH V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *